NAŠI ZÍSKALI ZLATO V LONDÝNĚ

NAŠI ZÍSKALI ZLATO V LONDÝNĚ

Whisky Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve z Čech slaví úspěch nejen doma, ale i ve světě. Kromě českých zákazníků si výjimečnou chuť žita ze sudů po bourbonu oblíbili také porotci světové degustační soutěže The Spirits Business World Whisky Masters 2022. Ti udělili žitné whisky z nejstarší palírny v Evropě zlatou medaili v kategorii evropských blendovaných whisek.

Mezi odborníky i milovníky whisky se čím dál tím více prosazují nápoje z jiných destinací, než jsou Irsko, Skotsko a USA. Svědčí o tom i letošní ročník světové soutěže The Spirits Business World Whisky Masters 2022, který se konal v Londýně. Přihlásilo se 124 palíren z celého světa, konkurence tak byla opravdu velká. Porota během anonymní degustace udělila za výjimečnou kvalitu zlaté medaile, mezi oceněnými byla například whisky z Japonska, Jižní Afriky i Austrálie a pozadu nezůstala ani Česká republika. První místo v kategorii blend whisky  získala Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve z Palírny U Zeleného stromu. „Na rozdíl od mnoha dalších palíren jsme přihlásili do soutěže pouze jednoho kandidáta, byť whisek značky Stará žitná myslivecká máme u nás v portfoliu více. O to větší úspěch je, že Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve získala hned na svém první mezinárodním vystoupení zlatou medaili,“ říká marketingový manažer  Boris Rajdl. Porotu oslovila whisky z České republiky výjimečnou chutí po vanilce v kombinaci se sytým dřevitým závěrem, z níž vystupují vanilkové lusky zabalené v medu, bílý pepř nebo ostružiny.

 

Whisky z Prostějova dobývá svět
Obliba kvalitní whisky stále roste. „V České republice roste celkový trh whisky o 8 procentních bodů oproti minulému roku a v tržbách dokonce o 14 procentních bodů. Z vyššího růstu tržeb se dá usuzovat na vyšší prodej premiovějších a značkových výrobků. Průměrná cena totiž roste pomaleji než celkové tržby, meziročně pouze o 5 procentních bodů. Dále jsme zaznamenali nárůst prodejů premiovějších variant Staré žitné myslivecké Reserve a Selection a to dokonce o 80 %,“ říká Boris Rajdl.

 

Stará žitná myslivecká Bourbon Cask nezaznamenává úspěch jen u nás doma nebo na světových degustačních soutěžích. Skvěle se jí daří i v exportu na jednom z největších a nejrychleji se rozvíjejících světových trhů s alkoholem, kterým je Indie. To, že žitná whisky indické konzumenty zaujala, dokazuje fakt, že se chystá již několikátý kontejner, který z nejstarší Palírny v Evropě míří do severní části Indie. Určitě platí, že pro zákazníky je velmi důležitý příběh značky a důkazy o kvalitě značky ve formě například získaných ocenění na prestižních mezinárodních soutěží. Pro Indii bylo pro první jednání velmi důležité trvalý a opakovaný zisk zlatých medailí každý rok.

NAŠI ZÍSKALI ZLATO V LONDÝNĚ

NAŠI ZÍSKALI ZLATO V LONDÝNĚ NAŠI ZÍSKALI ZLATO V LONDÝNĚ Whisky Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve z Čech slaví úspěch nejen doma, ale i

PRODUKTY

NÁŠ PŘÍBĚH

JAK SI VYCHUTNAT